top of page
sigara.jpg
      SİGARA BIRAKMA
Sigara, içerdiği zararlı maddeler ve erişimin kolay olması nedeniyle tüm dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer almaktadır. İnsan sağlığı başta olmak üzere, sosyal ve ekonomik olarak da baş etmesi zor bir alışkanlıktır.

NeoWellness terapisi, sigara bırakma sürecinde etkili bir rol oynar. Seans sonrasında vücut hızlı bir temizlik süreci yaşar. Birkaç gün içinde, bünye sigarayı gerçek bir zehir olarak algılayarak buna tepki verir. NeoWellness terapisi, yıllar içinde vücudun nikotine geliştirdiği "tolerans" durumunu ortadan kaldırır. Bu, sigarayı yabancı bir madde olarak algılamaya başlamayı sağlar. Terapi sonrasında kişinin sigara isteği azalır ve vücut sigara dumanına karşı tepki gösterir. Terapiye giren kişiler, vücutlarının artık sigarayı istemediğini ve fiziksel bir ihtiyaç hissetmediğini ifade eder. Bu etki, nikotinin vücuda tekrar maruz kalmadığı sürece kalıcıdır. NeoWellness terapisi, sigara bırakma sürecinde fiziksel ve psikolojik olarak destek sağlar.

NeoWellness yöntemi ile sigara bırakma tedavisi genellikle tek seanstır. Ancak tedavi sonrası destek seanslarda uygulanabilir. Bu destek seansları sigaranın bırakılmasına rağmen isteklerin devam ettiği veya ruhsal destek gerektiği durumlarda uygulanır. Özellikle ilk 2 gün çok önemlidir. Bu dönemde vücutta enerji değişimi yaşandığı için adaptasyon süresi gerekebilir. İlk 2 gün sigara isteği yoğun olmaz ancak ara sıra hissedilebilir. Bu süreç atlatıldıktan sonra sigara isteği azalır.biorezonans

bottom of page